Konsultacja u Naturopaty

Motyw konsultacji

Zanim osoba zawita do gabinetu Naturopaty, proszona jest zazwyczaj o podanie motywu konsultacji. Nie jest to absolutnie niezbędne ale może być użyteczne zarówno dla terapeuty, jak i dla samej osoby konsultującej. Gdyż jasne określenie problemu, który chcemy rozwiązać (czasem chodzi tu o przyznanie się samemu przed sobą do tego, że w ogóle mamy z czymś kłopot) lub celu, który chcemy osiągnąć zdecydowanie pomaga i przyspiesza jego osiągnięcie.

Szczegółowy wywiad

Jak już było wspomniane w zakładce o Naturopatii, terapeuta przeprowadza bardzo szczegółowy wywiad z osobą konsultującą. Zadawane pytania dotyczą zarówno informacji ogólnych typu wiek, waga, wykonywany zawód…, jak i bardziej spersonalizowanych dotyczących np. sposobu odżywiania, przebytych chorób, aktualnego leczenia, sposobu spędzania wolnego czasu, aktywności fizycznej, a również, w sferze psychologicznej, relacji z rodziną, bliskimi, relacji społecznych. To właśnie szczegółowy wywiad odgrywa znaczącą rolę i pomaga w dotarciu do przyczyny dolegliwości.

Porady

Konsultacja u Naturopaty kończy się zredagowaniem szczegółowej i spersonalizowanej listy, porad i wskazówek do wdrożenia w życie na co dzień. Jeżeli jest taka potrzeba, proponowana jest również okresowa kuracja ziołami i/lub suplementami diety. Kurację taką przeprowadza się zazwyczaj przez okres 3 miesięcy, po czym zalecana jest wizyta kontrolna.