O mnie

Droga do Naturopatii

Moje pierwotne wykształcenie i doświadczenie zawodowe nie miało wiele wspólnego ze zdrowiem: studia na Uniwersytecie Śląskim (kierunek Zarządzanie i Marketing) oraz na Uniwersytecie Katolickim w Lyonie (specjalizacja Stosunki Międzynarodowe). Dopiero moje własne zdrowotne „perypetie” doprowadziły mnie do odkrywania krok po kroku fascynującego świata Medycyny Naturalnej. Kiedy odkryłam Naturopatię oraz możliwość jej rzetelnego studiowania, bez wahania zdecydowałam się na wielką zmianę w życiu profesjonalnym… i nie tylko profesjonalnym.

Studia

W 2014 r. ukończyłam studia Naturopatii w Instytucie EURONATURE w Lyonie we Francji.

Instytut EURONATURE jest członkiem federacji FENA, która zrzesza wszystkie szkoły naturopatii we Francji spełniające ściśle określone warunki dotyczące programu i jakości kształcenia. Zrzeszone szkoły odznaczają się częściowo wspólnym programem nauczania (dot. przedmiotów głównych) oraz wymaganą minimalną ilością godzin wykładowych. Tym samym całoroczne z szkolenie odbywa się w trybie tygodniowym od poniedziałku do piątku i zawiera minimum 1.200 godzin wykładowych. Oprócz wykładów program szkoleniowy zawiera 50-godzinny staż zawodowy oraz zajęcia praktyczne, w tym konsultacje z „pacjentami” z zewnątrz.

Cykl szkoleniowy kończy się egzaminami na poziomie szkoły, jak również na poziomie Federacji FENA, gdzie raz w roku, w Paryżu, zjeżdżają się studenci ze wszystkich zrzeszonych szkół Naturopatii.

Wiedza i doświadczenie zdobyte podczas studiów pozwoliły mi nie tylko dać kres dolegliwościom z przeszłości oraz trwale polepszyć kondycję mojego zdrowia ale również dały mi konkretne narzędzia do dbania o zdrowie swoje i mojej rodziny na co dzień.

Moim szczerym życzeniem jest dzielić się tą wiedzą również z Państwem.